Problemy z włosami

Problemy z włosami? Wybierz odpowiedni szampon!

Szampon to podstawowy kosmetyk do pielęgnacji skóry głowy i włosów. Źle dobrany może być przyczyną problemów, powodować nasilenie dotychczasowych dolegliwości lub wywoływać całkiem nowe. Jak wybrać właściwy preparat?

Włosy mogą być twoim atutem, ale też kłopotliwym elementem wizerunku. Wspaniale, gdy możesz się pochwalić mocną, gęstą, bujną czupryną i nie masz żadnych problemów ani z włosami, ani ze skórą głowy. Bywają jednak osoby, które muszą zmagać się z wypadaniem, osłabieniem włosów, łupieżem, przesuszoną skórą głowy, a nawet chorobami (np. łuszczyca). Czy wiesz, że ogromne znaczenie dla kondycji twoich włosów i skóry głowy mają kosmetyki, których używasz? Podstawowy preparat, czyli szampon, może przysporzyć ci zmartwień lub pomóc w usunięciu problemu. 

Łupież, łuszczyca – problemy ze skórą głowy

Łupież to jedna z częstszych dolegliwości dotykających skórę głowy. Jej przyczyną jest najczęściej nieprawidłowa pielęgnacja – mycie głowy gorącą wodą, używanie nieodpowiedniego szamponu. Często powodem jest nadmierne przesuszenie skóry, ale również alergia czy zakażenie wywołane drożdżakami. Zanim zwrócisz się z problemem do specjalisty, spróbuj zastosować szampon do zadań specjalnych, który możesz kupić w drogerii lub aptece. To środki o działaniu leczniczym i pielęgnacyjnym. W ich składzie znajdziesz związki przeciwgrzybicze.

Również osoby cierpiące z powodu łuszczycy, przewlekłej choroby zapalnej, mogą potrzebować wsparcia w postaci specjalistycznego preparatu na skórę głowy. Warto sięgnąć po szampon na łuszczycę, który pomoże zminimalizować nieprzyjemne dolegliwości – świąd oraz zaczerwienienie i podrażnienie. Kosmetyk musi być przeznaczony dla wrażliwej skóry, hipoalergiczny, powinien zawierać składniki nawilżające. Regularne stosowanie przeciwdziała powstawaniu grubych łusek i znacznie zmniejsza odczuwany dyskomfort.

Gdy włosy wypadają

Problemem spędzającym sen z powiek może być wypadanie włosów. Jeśli nadmiernie tracisz włosy, musisz zacząć działać. Przede wszystkim spróbuj znaleźć przyczynę – winne mogą być geny, ale także zła dieta, zanieczyszczenie środowiska, zaburzenia hormonalne. Jednym z działań, które na pewno musisz wdrożyć jest odpowiednia pielęgnacja słabych włosów. Choć dermatolog lub inny specjalista może zlecić ci konkretne leczenie, szampon do włosów wypadających będzie uzupełnieniem kuracji.

Preparaty stosowane w leczeniu wypadania włosów zawierają składniki stymulujące cebulki włosowe, wzmacniające włosy. Znajdziesz w nich substancje pochodzenia roślinnego, witaminy, składniki pielęgnacyjne i nawilżające. Warto pochylić się nad ich wykazem i unikać chemikaliów, parabenów, które mogą dodatkowo osłabiać włosy. Szukaj preparatów delikatnych, hipoalergicznych, łagodnie czyszczących. 

Większość problemów z włosami możesz rozwiązać zmieniając sposób pielęgnacji, modyfikując dietę. Jeżeli wdrożone rozwiązania wydają się niewystarczające wybierz się do specjalisty, który może zastosować odpowiednie leczenie. Pamiętaj też, że osłabiasz włosy nadmierną stylizacją, farbowaniem, wystawianiem na działanie promieniowania słonecznego. Chroń je i pielęgnuj, aby cieszyć się ich naturalnym pięknem.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane

L4 po zabiegach estetycznych

Operacje kosmetyczne stały się popularnym trendem wśród ludzi w każdym wieku. Jednak okres rekonwalescencji po operacji kosmetycznej może…