Czy aloes jest skuteczny na przebarwienia skóry?

Co stosować na przebarwienia skóry

Co stosować na przebarwienia skóry? W tym artykule przyjrzymy się witaminie C, wybielaczowi w płynie, ekstraktowi z czerwonej cebuli i kwasowi kojowemu. Wszystkie one są znanymi składnikami stosowanymi w leczeniu przebarwień. Warto wypróbować przynajmniej jeden z tych środków, zanim zdecydujesz się wydać pieniądze na inne rozwiązania – zasób ten jest udostępniony przez redakcję serwisu diyiprzebudowa.pl. Ostateczna decyzja zależy od stanu skóry i oczekiwanych rezultatów. W końcu celem jest uzyskanie jasnej, jednolitej cery.

Kwas kojowy

Kwas kojowy to środek chelatujący produkowany przez gatunek grzyba Aspergillus oryzae. Jest on produktem ubocznym procesu fermentacji ryżu, wykorzystywanym do produkcji sake. Jest on jednak również stosowany jako środek do miejscowego stosowania w wielu różnych problemach związanych z przebarwieniami skóry, w tym przebarwieniami skóry. Oto kilka korzyści płynących ze stosowania kwasu koji na przebarwienia skóry.

Witamina C

Korzyści płynące ze stosowania witaminy C na przebarwienia skóry są liczne. Witamina C jest niezbędnym składnikiem diety w pielęgnacji skóry i odgrywa wiele ról w jej zdrowiu. Hamuje ona tyrozynazę, kluczowy enzym biorący udział w produkcji melaniny. Dlatego stosowanie dużych ilości witaminy C zmniejszy widoczność przebarwień i ciemnych plam. Jednak witamina C na przebarwienia skóry nie jest w stanie skutecznie usunąć normalnej pigmentacji i ciemnych plam.

Wybielacz w płynie

Jeśli chcesz rozjaśnić przebarwioną skórę, rozważ zastosowanie wybielacza w płynie na przebarwienia skóry. Rozjaśni on obszar dotknięty przebarwieniem, ale należy uważać, aby nie wybielić otaczającej go skóry. Oprócz wybielania przebarwionego obszaru, produkty wybielające mogą również rozjaśnić regularny koloryt skóry. Aby uniknąć większych szkód, wybielanie powinno być stosowane w małych dawkach, kilka razy w tygodniu.

Wyciąg z czerwonej cebuli

W jednym z badań naukowcy zastosowali wyciąg z czerwonej cebuli do leczenia blizn i przebarwień skóry. Stwierdzono, że ten środek stosowany miejscowo poprawia wygląd blizn poprzez zwiększenie poziomu kolagenu. Badacze porównali skuteczność żelu z ekstraktem z cebuli z żelem silikonowym, który jest popularnym środkiem do leczenia blizn. Niemniej jednak, zanim wyniki te będzie można uogólnić na ludzi, konieczne są dalsze badania. Póki co, żele z ekstraktem z cebuli na przebarwienia skóry mogą być skuteczne w leczeniu blizn i przebarwień skóry.

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne na przebarwienia skóry mogą być korzystne dla osób, które chcą rozjaśnić swoją skórę, ale nie każdy jest dobrym kandydatem do zabiegu. Niektóre osoby mogą się wahać, czy poddać się zabiegowi peelingu chemicznego ze względu na ciemną karnację, ale nie jest to regułą. Dostępnych jest wiele różnych rodzajów peelingów i nie wszystkie z nich są odpowiednie dla każdego. Na szczęście dostępnych jest kilka skutecznych zabiegów, które pomogą Ci osiągnąć Twoje cele kosmetyczne.

Ochrona przed słońcem

Mimo że przebywając na zewnątrz pozostajesz w domu, nadal możesz być narażona na działanie szkodliwych promieni UV pochodzących ze słońca. Należy nosić odzież zakrywającą ramiona i nogi oraz kapelusz z szerokim rondem, który zakrywa twarz. Szerokość ronda powinna wynosić co najmniej 3 cale dookoła. Istnieje wiele marek odzieży wykonanej ze specjalnego materiału, który blokuje szkodliwe promienie słoneczne.

Domowe sposoby leczenia przebarwień skóry

Do leczenia przebarwień skóry można stosować kurkumę, ciecierzycę i mleko. Można przygotować pastę, mieszając kurkumę z mąką z ciecierzycy i mlekiem. Nałóż tę mieszankę na obszar dotknięty problemem, a następnie zmyj ją po wyschnięciu. Jeśli plama na skórze nie reaguje na te środki, można spróbować zastosować na nią aloes. Należy unikać produktów zawierających kwas elagowy, soję i arbutynę, które mogą podrażniać skórę.

Kremy wybielające

Jeśli masz nierównomierny koloryt skóry lub przebarwienia, możesz wypróbować krem wybielający. Tego typu kremy są produkowane z profesjonalnych składników. Zawiera hydrochinon, substancję chemiczną zatwierdzoną przez FDA, która blokuje enzym tyrozynazę. Zawiera również wyciąg z lukrecji, który hamuje enzym powodujący pigmentację. Formuła zawiera również kwas kojowy, który zmniejsza produkcję melaniny.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane