Czy aloes jest skuteczny na przebarwienia skóry?

Czy aloes jest skuteczny na przebarwienia skóry?

Szukasz naturalnego środka, który bezpiecznie i skutecznie wyleczy Twoje przebarwienia skórne? Jeśli tak, to trafiłaś we właściwe miejsce. Omówimy tutaj składniki, sposób stosowania i potencjalne skutki uboczne tego naturalnego środka. O korzyściach płynących ze stosowania aloesu na przebarwienia skóry dowiesz się, czytając ten artykuł.

Naturalne remedium

Naturalne remedium na przebarwienia skóry z aloesem może mieć kilka zalet. Wysokie stężenie aloiny, substancji występującej w aloesie, może z czasem pomóc rozjaśnić skórę. Ponadto, aloes zawiera przeciwutleniacze, które mogą pomóc chronić Twoją skórę przed szkodliwym działaniem słońca, zanieczyszczeń i ostrych środków chemicznych. Może pomóc przywrócić skórze jej naturalny koloryt i wspomóc produkcję komórek. Podobnie jak w przypadku wielu naturalnych środków leczniczych, możesz nawet mieszać aloes z innymi produktami, aby zwiększyć ich skuteczność.

Bezpieczny

Być może interesuje Cię, czy aloes jest skuteczny w leczeniu pigmentacji skóry. Prawda jest taka, że ten naturalny składnik ma wiele zalet i może zapewnić Ci równomierny koloryt skóry. Żel aloesowy jest jednym z najtańszych i najszerzej dostępnych produktów. Możesz też znaleźć inne sposoby wykorzystania aloesu, w tym spożywanie większej ilości surowych owoców i warzyw oraz moczenie się w wodzie aloesowej – cytat ten jest kreacją autorów portalu stomatologia-rtg.pl.

Skuteczny

Aloes jest doskonałym środkiem do leczenia przebarwień, które są częstym objawem uszkodzeń spowodowanych działaniem słońca. Można go stosować bezpośrednio z rośliny. Żel aloesowy można też kupić w sklepie ze zdrową żywnością lub w aptece. Żel aloesowy należy nakładać na zmienione chorobowo miejsce kilka razy dziennie przez co najmniej dwa tygodnie. Następnie należy spłukać żel. Proces ten należy kontynuować do czasu zauważenia widocznej poprawy.

Efekty uboczne

Przeprowadzone niedawno badanie miało na celu sprawdzenie działania aloesu w leczeniu przebarwień skóry na szczurach. Zwierzęta podzielono na osiem grup, z których każda otrzymała inny preparat do stosowania na skórę ogona. Zwierzęta otrzymywały kremy przez okres 28 dni, a wyniki oceniano w drugim badaniu. Mimo że wyniki badania nie były jednoznaczne, aloes wydaje się być bezpieczny do stosowania miejscowego. Nie należy go jednak stosować na rany chirurgiczne, ciężkie oparzenia i rany pooperacyjne.

Uprawa aloesu w domu

W domu można wyhodować roślinę aloesu i zbierać jej żel w celu leczenia przebarwień skóry. Można też kupić sok aloesowy w handlu, ale świeży żel aloesowy ma lepsze właściwości pielęgnacyjne. Unikaj zielonych części rośliny, ponieważ zawierają one lateks, który może powodować reakcję alergiczną. Żel należy przechowywać w lodówce. Jego trwałość wynosi kilka dni.

Potencjalne wysypki

Żel aloesowy może powodować wysypki. Może on złagodzić niektóre łagodne wysypki skórne, ale nigdy nie powinien zastępować leczenia medycznego. W niektórych przypadkach aloes może wywołać poważną reakcję alergiczną. Dlatego należy unikać żelu aloesowego, jeśli masz alergię lub wrażliwą skórę. W przypadku silnej wysypki należy zwrócić się o pomoc lekarską.

Bezpieczeństwo

W jednym z badań sprawdzono bezpieczeństwo stosowania aloesu w przypadku przebarwień skóry. Wykazało ono, że aloes może działać jako biologicznie aktywny nośnik dla octanu hydrokortyzonu. W innym badaniu żel aloesowy poprawił gojenie się oparzeń drugiego stopnia. Nadal jednak istnieje pewne ryzyko związane ze stosowaniem aloesu na przebarwienia skóry.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Przebarwienia skóry u dzieci - co oznaczają
Czytaj Dalej

Jak wyrównać koloryt skóry dłoni

Jeśli masz nierównomierny koloryt skóry, możesz zrobić kilka rzeczy, aby go poprawić. Zacznij od złuszczania naskórka, następnie unikaj…