Jak odzyskać utracony koloryt skóry

Jak odzyskać utracony koloryt skóry

Czy zastanawiasz się, jak odzyskać utracony koloryt skóry? Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce. Czytaj dalej, aby uzyskać wskazówki dotyczące kremów wybielających, leczenia bielactwa i zabiegów laserowych. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje kilka rozwiązań. Jeśli nie możesz znaleźć swojego podtonu, nie musisz rozpaczać. W tym artykule wyjaśniono, jak go znaleźć i jak znaleźć rozwiązanie.

Jak odzyskać utracony koloryt skóry

Możesz odzyskać swój naturalny koloryt skóry, wprowadzając zmiany w swoim stylu życia, w tym pijąc co najmniej 3 litry wody dziennie. Ponadto kąpiel przed snem pomoże usunąć brud i pot. Unikaj wybielania skóry produktami chemicznymi lub sztucznymi zabiegami, aby zachować naturalny koloryt skóry. Naturalne zabiegi pielęgnacyjne mogą przywrócić Twojej cerze dawny wygląd i są doskonałym rozwiązaniem dla przyszłych panien młodych. Jednak zanim naturalne środki zaradcze zaczną działać, może minąć kilka miesięcy.

Aby przywrócić skórze jej pierwotny koloryt, powinnaś w miarę możliwości unikać słońca. Jeśli koniecznie musisz wyjść na zewnątrz, nakryj się kapeluszem i zastosuj dobry filtr przeciwsłoneczny. Wykonywanie tych czynności raz lub dwa razy w tygodniu powinno przynieść pożądane rezultaty w ciągu czterech tygodni. Jeśli nie chcesz spędzać tyle czasu na słońcu, zmielone płatki owsiane i migdały również mogą pomóc w rozjaśnieniu skóry. To połączenie jest również korzystne dla skóry i można je dodać do zwykłego środka oczyszczającego.

Kremy wybielające

Wiele osób kupuje kremy wybielające do twarzy, aby poprawić matowy lub nierówny koloryt skóry. Kremy te zawierają silnie działające substancje chemiczne, które wybielają skórę. Niektóre z tych produktów są przeznaczone wyłącznie do twarzy, inne zaś mają za zadanie poprawić koloryt całego ciała. Chociaż wybielanie twarzy nie jest trwałe, niektórzy ludzie wolą mieć taki sam odcień skóry jak ich twarz. Jest to również mniej kosztowne niż chirurgia kosmetyczna, ale należy pamiętać, że niektóre kremy wybielające mogą powodować tymczasowe wypryski i nie są odpowiednie dla osób z chorobą Addisona lub ciemniejszą karnacją skóry.

Oprócz wybielania obszaru dotkniętego zmianami, produkty te mogą również rozjaśniać otaczającą skórę, dzięki czemu stają się bardziej widoczne. Należy jednak pamiętać, że nie należy nakładać tych produktów na całą twarz, chyba że chcemy rozjaśnić plamkę lub pieg. W przeciwnym razie spowodują one rozjaśnienie reszty skóry. Chociaż są one bezpieczne, należy je stosować tylko na obszarach dotkniętych zmianami. Jeśli masz rozległe piegi lub uszkodzenia posłoneczne, bezpieczniejszym rozwiązaniem może być zastosowanie rozjaśniaczy skóry.

Leczenie bielactwa

Wielu lekarzy bada obecnie przeszczepy komórkowe jako skuteczną metodę leczenia bielactwa. Chociaż choroba ta dotyka tylko ciemniejszą skórę, może mieć niszczący wpływ na poczucie własnej wartości. Michael Jackson okrył się złą sławą, nosząc cekinową rękawiczkę, aby zakryć łaty utraconej skóry. Na szczęście przeszczepy komórkowe są coraz bardziej zaawansowane. Celem jest leczenie choroby w taki sposób, aby pacjenci mogli odzyskać koloryt i wygląd skóry.

Kremy z kortykosteroidami okazały się obiecujące w przywracaniu koloru skóry u osób z wczesnym bielactwem. Mimo, że potrzeba miesięcy, aby leczenie to przyniosło efekty, jest ono zazwyczaj bardzo skuteczne, gdy objawy choroby są stosunkowo łagodne. Kremy kortykosteroidowe mogą powodować ścieńczenie skóry oraz smugi i nie dla każdego mogą być odpowiednie. Jeśli choroba szybko postępuje, konieczne może być zastosowanie kortykosteroidów w postaci tabletek.

Zabiegi laserowe

Korzyści płynące z zabiegów laserowych w przypadku utraty jędrności skóry są liczne i mogą obejmować redukcję drobnych zmarszczek, blizn na twarzy i plam starczych. Zabiegi te poprawiają także wygląd zmian naczyniowych, popękanych naczyń krwionośnych i uszkodzeń posłonecznych. Zabiegi te wiążą się z minimalnym ryzykiem i są bezpieczne dla większości typów skóry. Poniżej wymieniono kilka najpopularniejszych opcji. Laserowy resurfacing skóry może także poprawić przebarwienia i hiperpigmentację na twarzy.

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów laserowych, bezpieczeństwo stosowania lasera zależy od lekarza. Ogólnie rzecz biorąc, ciemne typy skóry wymagają większej liczby sesji. Poziom energii powinien być niski, a dermatolog powinien znać typ skóry pacjenta. Osoby o skórze etnicznej powinny unikać zabiegów laserowych. Niektórzy dermatolodzy mają jednak doświadczenie w leczeniu skóry etnicznej. Mogą oni zalecić najlepszy sposób leczenia w oparciu o typ skóry i jej stan. Zanim jednak zdecydujesz się na zabieg laserowy, pamiętaj, aby omówić swoje obawy z lekarzem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy maseczki tonujące są skuteczne?
Czytaj Dalej

Czy maseczki tonujące są skuteczne?

Niezależnie od tego, czy szukasz naturalnego sposobu na rozjaśnienie skóry, czy też chcesz jedynie poprawić jej strukturę i…