Czy żel wybielający może pomóc w walce z przebarwieniami skóry?

Jak wyrównać koloryt skóry w Photoshopie

Chcesz wyrównać koloryt skóry w Photoshopie? Oto kilka wskazówek: Zaznacz odcień skóry, zmniejsz wyjście magenty i zmniejsz krycie. Dzięki tym wskazówkom Twoja skóra będzie wyglądać nieskazitelnie! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! Porozmawiamy także o plamach na skórze. Porozmawiamy także o tym, jak wybrać najlepsze oprogramowanie do edycji zdjęć. Nie zapomnij też zapoznać się z samouczkiem PiXimperfect.

Jak wybrać odcień skóry w Photoshopie

Jeśli masz zdjęcie jakiejś osoby i chciałbyś zmienić jej kolor skóry, możesz to łatwo zrobić w Photoshopie. Aby ułatwić ten proces, możesz utworzyć grupę swoich zdjęć, a następnie użyć panelu warstw do zmiany ich kolorów. W tym celu należy kliknąć ikonę Utwórz grupę. Po utworzeniu grupy możesz skorzystać z opcji Zakres kolorów, aby wybrać miękką lub ostrą krawędź. Następnie możesz skorzystać z opcji maski przycinającej, aby na stałe wprowadzić zmiany w obrazie. Na koniec spróbuj uniknąć zbyt dużego lub zbyt małego nasycenia lub barwy.

Istnieją dwie metody wybierania odcieni skóry w programie Photoshop. Pierwsza metoda nosi nazwę „Kolor selektywny” i służy do wprowadzania niewielkich poprawek korekcyjnych. W przeciwieństwie do dwóch pozostałych metod, ta technika wykorzystuje maskę do zmiany określonych kolorów na obrazie. Aby zastosować tę technikę, należy wybrać maskę warstwy. Następnie dodaj do obrazu warstwę dopasowania. Zaznacz maskę i kliknij przycisk OK. Otworzy się okno, które należy odpowiednio nazwać.

Po wybraniu zakresu kolorów można zastosować dopasowanie. W tym celu otwórz obraz w programie Photoshop. Aby wybrać odcień skóry, przejdź do Menu > Select > Color Range (Wybierz > Zakres kolorów). Następnie wybierz opcję Przykładowe kolory. Kliknij w odcień skóry, który jest najbardziej zbliżony do koloru tła. Pojawi się kursor myszy z krzyżykiem. Kliknij go, aby wybrać kolor i zastosować go do obrazu.

Jak dostosować kolor magenty w programie Photoshop

Jeśli chcesz, aby kolor skóry był bardziej jednolity, możesz użyć menu rozwijanego „Kanał”, aby zmienić odcień obrazu. Następnie wybierz opcję „Magenta”, która jest o około 10-15% mniejsza od koloru żółtego. Ustaw wartość wyjściową „Cyjan” na około 33% wartości magenty. Próbuj zmieniać poziomy, aż odcień Twojej skóry będzie zbliżony do pożądanego koloru.

W programie Photoshop wartości kolorów można wyświetlać w formacie RGB lub CMYK. Model kolorów CMYK odnosi się do kolorów używanych w druku atramentowym. W większości przypadków należy zignorować model RGB, ponieważ różnica między nimi jest znikoma. Jeśli jednak nie jesteś pewien, jakiego formatu wyjściowego używasz, zawsze możesz pogrupować warstwy robocze. Podczas ustawiania poziomu wyjściowego magenty należy się upewnić, że wartość procentowa żółtego nie jest zbyt niska.

Otwórz panel informacyjny w programie Photoshop. Można do niego przejść, wybierając polecenie „Okno>Info” lub naciskając klawisz F8. Następnie wybierz narzędzie Eyedropper (Kroplomierz). Przytrzymaj klawisze „Ctrl” i „Shift”. Wybierz reprezentatywny odcień skóry. Jeśli obraz ma niską rozdzielczość, może być konieczne zmniejszenie rozmiaru próbki. Następnie kliknij przycisk „Zapisz” i kliknij przycisk OK.

Jak zmniejszyć krycie w Photoshopie

Aby zmniejszyć krycie odcienia skóry, wybierz najpierw odpowiedni tryb mieszania. Wybierz opcję Miękkie światło, Nakładka lub Zmniejszone krycie. Następnie wybierz odcień skóry, który chcesz dopasować. Ustaw tryb mieszania na 80% lub mniej. Spowoduje to usunięcie efektu tonacji skóry wokół oczu. Następnie zaznacz warstwę z odcieniem skóry i kliknij przycisk Edycja. Ustaw krycie warstwy na 80% lub mniej.

Aby zmniejszyć krycie odcienia skóry, przejdź do narzędzia do wybierania kolorów i kliknij opcję „Nasycenie”. Przeciągnij strzałki w dół, aby zmniejszyć nasycenie koloru. Po dostosowaniu nasycenia koloru wybierz opcję OK lub Nie w wyskakującym okienku. Jeśli chcesz zmienić kolor całego obrazu, kliknij ikonę pipety z eyedropperem. Można wtedy zastosować kolorowy odcień do całego obrazu lub wyróżnić określony obszar.

Jeśli chcesz zmienić kolor całej warstwy, możesz użyć warstwy dopasowania Barwa/Nasycenie. Dzięki temu oryginalne zdjęcie będzie bardziej wyraziste. Ogólnie rzecz biorąc, 80% to dobra wartość, do której należy dążyć. Oczywiście liczba ta może się znacznie różnić w zależności od oryginalnego zdjęcia. Pamiętaj więc, aby poeksperymentować z kilkoma różnymi ustawieniami, aby sprawdzić, co najlepiej pasuje do Twojego zdjęcia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane