Czy krem z filtrem przeciwsłonecznym wyrównuje koloryt skóry?

Czy krem z filtrem przeciwsłonecznym wyrównuje koloryt skóry?

Krem z filtrem przeciwsłonecznym Unsun idealnie dopasowuje się do wszystkich odcieni skóry, dzięki czemu jest doskonałym wyborem dla osób o różnym pochodzeniu etnicznym. Oprócz samego kremu z filtrem przeciwsłonecznym należy również stosować razem z nim Serum wyrównujące koloryt skóry Perfect Even Skin Tone. To połączenie składników łagodzących zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry i pomaga zapobiegać uszkodzeniom słonecznym, które mogą prowadzić do nierównomiernego kolorytu skóry.

Krem z filtrem przeciwsłonecznym Unsun doskonale łączy się z każdym odcieniem skóry

Założona przez Katonyę Breaux, twórczyni Unsun jest czarnoskórą kobietą, która miała problemy ze znalezieniem dobrego kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Formuła tego kremu przeciwsłonecznego jest w 100% oparta na składnikach mineralnych i może być stosowana jako podkład pod makijaż oraz korektor koloru – zasób ten jest udostępniony przez serwis miastourody.com.pl. Krem z filtrem przeciwsłonecznym Unsun jest dostępny w jasnych i średnich/ciemnych odcieniach i jest odpowiedni dla większości odcieni skóry.

Katonya Breaux wprowadziła linię kosmetyków do pielęgnacji skóry Unsun na kilka miesięcy przed wydaniem albumu Endless and Blonde Franka Oceana. Raperka i piosenkarka cierpiała na uszkodzenia słoneczne we wczesnych latach trzydziestych i stworzyła linię Unsun, aby walczyć z tym problemem. Krem z filtrem przeciwsłonecznym ma lekko zabarwione wykończenie, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do każdej karnacji. Katonya rozmawiała z The Cut o swoim produkcie i o tym, jak wpadła na ten pomysł.

Mineralna formuła kremu Unsun Mineral Tinted Face Sunscreen SPF 30 na bazie minerałów jest doskonałym wyborem dla osób o ciemniejszej karnacji. Doskonale wtapia się w skórę, minimalizując widoczność porów. Formuła kremu ma również właściwości nawilżające i jest szczególnie łagodna dla osób o wrażliwej skórze. W przeciwieństwie do innych kremów przeciwsłonecznych, filtr SPF Unsun nie pozostawia białej warstwy, która może powodować, że twarz wygląda na tłustą i z plamami.

Połączenie filtra przeciwsłonecznego z Serum wyrównującym koloryt skóry

Istnieje wiele przyczyn nierównomiernego kolorytu skóry, jednak najczęstszą z nich jest ekspozycja na słońce. Ekspozycja na światło słoneczne aktywuje komórki melanocytów, które nadają skórze kolor. W odpowiedzi na ekspozycję na słońce wytwarzają one więcej barwnika, dlatego po latach spędzonych bez ochrony na słońcu pojawiają się opalenizna i plamy posłoneczne. Ale jest na to rozwiązanie!

Po pierwsze, rozważ zastosowanie serum zawierającego witaminę C. Witamina C doskonale poprawia koloryt skóry, a także redukuje plamy starcze. Szybko się wchłania i stabilizuje filtr SPF. Kolejną zaletą tego serum są jego właściwości antyoksydacyjne, które są ważne w zwalczaniu wolnych rodników. Wolne rodniki powodują wypalanie się komórek pigmentowych, co skutkuje nierównomiernym kolorytem skóry.

Stosowanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym po pływaniu lub spoceniu się

Mimo że spędzisz kilka godzin na słońcu, najlepszym sposobem na wyrównanie kolorytu skóry jest stosowanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym po kąpieli w basenie lub spoceniu się. Większość dermatologów zaleca odczekanie od 15 do 20 minut po nałożeniu kremu, aby skóra mogła wchłonąć filtr przeciwsłoneczny. Wynika to z faktu, że chemiczne lub fizyczne filtry przeciwsłoneczne muszą wchłonąć się w skórę, aby były skuteczne. Z kolei mineralne filtry przeciwsłoneczne tworzą barierę na powierzchni skóry i powinny być odpowiednio wmasowane, aby zapobiec powstawaniu smug. Ponadto, jeśli będziesz pływać zaraz po nałożeniu kremu z filtrem, prawdopodobnie zmyjesz go z siebie w wodzie i będziesz mieć bardziej nierównomierny koloryt skóry niż na początku.

Chociaż nie jest konieczne stosowanie określonego rodzaju kremu z filtrem przeciwsłonecznym na wszystkie partie ciała, zaleca się stosowanie tego samego rodzaju kremu lub balsamu po pływaniu lub treningu, aby zapobiec powstawaniu plam i nierównomiernego kolorytu skóry. Krem z filtrem przeciwsłonecznym należy nakładać ponownie co dwie godziny lub gdy tylko zauważysz potrzebę jego ponownego nałożenia.

Ponowne nakładanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym

Ponowne częste nakładanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym ma zasadnicze znaczenie dla ochrony skóry przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Po pierwszym zastosowaniu kremu jego działanie utrzymuje się przez kilka godzin. Jednak po kilku godzinach kubeczek staje się zbyt pełny, aby wchłonąć więcej promieni. Dlatego należy często nakładać krem z filtrem przeciwsłonecznym, aby zapewnić sobie maksymalną ochronę. W ten sposób nie będziesz długo narażony na działanie szkodliwych promieni słonecznych.

Nakładając ponownie krem z filtrem przeciwsłonecznym, należy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi na opakowaniu. Pamiętaj, aby nałożyć sporą ilość kremu na twarz, aby uzyskać jak najlepszą ochronę. Po pewnym czasie powinnaś także ponownie nałożyć makijaż, ponieważ od czasu do czasu może się on rozmazać. Jeśli używasz podkładu, możesz szybko poprawić makijaż, aby się nie rozmazał i nie pozostawił śladów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Dlaczego koloryt skóry jest nierównomierny?
Czytaj Dalej

Dlaczego koloryt skóry jest nierównomierny?

Jeśli martwi Cię wygląd kolorytu Twojej skóry, prawdopodobnie zastanawiałaś się „Dlaczego występuje nierównomierny koloryt?”. Najczęstsze przyczyny nierównomiernego kolorytu…
Czy mocz pomaga na przebarwienia skóry?
Czytaj Dalej

Czy mocz pomaga na przebarwienia skóry?

Wiele osób zastanawia się, czy mocz pomaga na przebarwienia skóry? Mocz zazwyczaj nie jest pomarańczowy, ale kolor niektórych…