Jak wyrównać koloryt skóry po trądziku

Jak wyrównać koloryt skóry po trądziku

Jeśli obawiasz się, że Twoja skóra ma zaczerwieniony kolor, powinnaś unikać produktów zawierających substancje drażniące lub chemiczne, które mogą zaostrzyć zaczerwienienie. Niektóre produkty, które możesz wypróbować, to Fleur & Bee’s Rose and Shine Rose Water Toner, który zawiera tylko kilka składników. Jeśli żaden z tych produktów nie zadziała w Twoim przypadku, zapytaj dermatologa o alternatywne metody leczenia.

Złuszczanie

Niezależnie od tego, czy szukasz rozwiązania problemu nierównomiernego kolorytu skóry, czy po prostu chcesz poprawić jej wygląd, złuszczanie jest skutecznym sposobem na usunięcie martwych komórek. Może także sprawić, że Twoja cera będzie pełna blasku. Aby stosować złuszczanie naskórka, należy zacząć od oczyszczania twarzy dwa razy dziennie – ten cytat pochodzi bezpośrednio z serwisu sportowewyzwanie.pl. W tym celu możesz użyć peelingu lub mleczka nawilżającego. Peelingi glikolowe można też znaleźć w sklepach kosmetycznych i salonach spa, a lekarz może zalecić konkretny plan leczenia. Jeśli te domowe sposoby nie przyniosą rezultatów po miesiącu, warto rozważyć wizytę u dermatologa.

Na początek upewnij się, że używasz środka oczyszczającego, który ma właściwości złuszczające. Środek oczyszczający o działaniu złuszczającym jest pomocny w usuwaniu drobnych zmarszczek i wyrównywaniu kolorytu skóry. Nie należy jednak przesadzać ze złuszczaniem, gdyż może to pogorszyć problem z kolorytem skóry. Sprawdź instrukcje na opakowaniu produktu, aby upewnić się, że stosujesz odpowiednią ilość preparatu oczyszczającego do Twojego typu skóry. Należy również unikać nadmiernego złuszczania skóry, ponieważ utrudnia to pozbycie się ciemnych plam i drobnych zmarszczek.

Witamina C

Być może zastanawiasz się, czy suplementy witaminy C mogą pomóc Ci wyrównać koloryt skóry po trądziku. Chociaż nie przeprowadzono żadnych badań naukowych, które wykazałyby związek witaminy C z redukcją trądziku, jest ona powszechnie dostępna na rynku. W krajach rozwiniętych ludzie zaspokajają swoje dzienne zapotrzebowanie na witaminę C poprzez dietę. Witamina ta jest rozpuszczalna w wodzie, co oznacza, że jej nadmiar jest wydalany z moczem. Oprócz właściwości przeciwutleniających, witamina C jest także silnym środkiem przeciwzapalnym i pomaga zmniejszyć zaczerwienienia, przebarwienia i hiperpigmentację.

Oprócz zwalczania wolnych rodników, witamina C zwalcza również zmiany przednowotworowe spowodowane ekspozycją na promieniowanie UV. Dzięki temu skóra zachowuje elastyczność i równomierny koloryt. Jest również znana z tego, że chroni przed melazmą i przebarwieniami pozapalnymi. Minimalizuje również zaczerwienienia i przyspiesza obrót komórkowy, zastępując uszkodzone komórki nowymi, zdrowymi. Jeśli więc martwi Cię nierównomierny koloryt skóry po trądziku, wypróbuj suplementy z witaminą C, aby rozjaśnić swoją cerę.

Krem nawilżający

Stosowanie kremu nawilżającego po trądziku to świetny sposób na poprawę kolorytu skóry. Blizny potrądzikowe to jedna z głównych przyczyn nierównomiernego kolorytu skóry. Może to być również wynikiem wyrywania pryszczy. Aby rozwiązać ten problem, szukaj składników zawierających witaminę C i witaminę E. Możesz także poszukać witaminy B3 (niacynamidu) i skwalanu, które naśladują naturalne oleje skóry. Olej z dzikiej róży to kolejny świetny wybór, ponieważ zawiera kwasy tłuszczowe omega 6 i 9.

Jeśli szukasz kremu nawilżającego, który wyrówna koloryt skóry po trądziku, poszukaj takiego, który zawiera dużą ilość witaminy C. Witamina C jest znana z tego, że pomaga zmniejszyć stan zapalny i może wyrównać koloryt skóry po trądziku. Jest to także doskonały wybór dla osób o skórze tłustej. Ważne jest, aby nie wybierać ciemnych plam, ponieważ może to pogorszyć stan zapalny. Najlepszym sposobem zapobiegania im może być stosowanie kremu nawilżającego z witaminą C.

Ocet jabłkowy

Wiele osób cierpi z powodu nierównomiernego kolorytu skóry ze względu na starzenie się, niewłaściwe odżywianie lub po prostu brak czasu na pielęgnację skóry. Aby temu zaradzić, można dodać ocet z jabłek do płynu do mycia twarzy. Nie tylko usunie on brud i nadmiar oleju, ale także pomoże utrzymać czystą skórę i zapobiegnie powstawaniu wyprysków. Jest on także skutecznym środkiem na wiele problemów skórnych, w tym trądzik i infekcje skóry.

Być może słyszałaś o occie jabłkowym jako domowej roboty preparacie do punktowego leczenia trądziku, ale ma on też swoje negatywne skutki. ACV może uszkodzić skórę, jeśli stosujesz go bezpośrednio, dlatego zamiast niego używaj rozcieńczonego octu jabłkowego. ACV jest bardzo polecany do leczenia skóry tłustej, ponieważ ma działanie równoważące pH i produkcję oleju. Przy odpowiednim stosowaniu może wyrównać koloryt skóry i leczyć przebarwienia.

Witamina E

Chociaż miejscowe stosowanie witaminy E może pomóc wyrównać koloryt skóry, u niektórych osób może ona wywołać reakcje niepożądane. Niektóre osoby zgłaszają swędzenie, wysypkę i podrażnienie. Chociaż naukowcy nie są pewni, dlaczego niektórzy ludzie mają reakcję alergiczną na tę witaminę, wiedzą, że mniej niż jeden procent populacji jest na nią wrażliwy. Poza tym, witamina E jest ogólnie dobrze tolerowana. Niektóre osoby cierpiące na trądzik również odczuwają dyskomfort. Jeśli jednak miejscowe stosowanie witaminy E nie jest połączone z regularnym oczyszczaniem i złuszczaniem skóry, może dojść do jej zatkania.

Oprócz zapobiegania pigmentacji skóry, stosowanie witaminy E w miejscach dotkniętych zmianami może również wyrównać koloryt skóry. Dzieje się tak, ponieważ złogi melaniny mogą powodować nierównomierny koloryt skóry. Witamina E ma działanie rozjaśniające melaninę, co może pomóc w rozjaśnieniu obszarów dotkniętych problemem. Może ona wyrównać koloryt skóry po trądziku, a także pomóc w zmniejszeniu widoczności brązowych plam i rozstępów. Ponadto witamina E może również zmniejszać skurcze mięśni.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane