Jak wyrównać koloryt skóry twarzy

Jak wyrównać koloryt skóry twarzy

Istnieje wiele domowych sposobów na wyrównanie kolorytu skóry, w tym złuszczanie naskórka, witamina C i korektor. Pomocne mogą być również zmiany w zachowaniu i naturalne składniki, ale istnieją pewne schorzenia, które mogą wymagać pomocy medycznej. Domowe sposoby mogą nie działać po miesiącu, dlatego warto udać się do dermatologa. Może on zaproponować właściwy plan leczenia i przepisać odpowiednie leki. Celem każdego programu pielęgnacyjnego jest uzyskanie bardziej wyrównanego kolorytu skóry.

Złuszczanie

Chociaż samo nawilżanie nie zapewni Ci równomiernego kolorytu skóry, codzienne złuszczanie może Ci w tym pomóc. Złuszczanie polega na usuwaniu martwych komórek skóry i pobudza obrót komórkowy, co pomaga poprawić wygląd ciemnych plam. Najlepiej złuszczać skórę co najmniej raz w tygodniu. Metoda ta jest łatwa do wykonania i nie wymaga specjalnych umiejętności. Można również złuszczać skórę twarzy dwa razy w tygodniu, ale dla uzyskania najlepszych rezultatów wystarczy raz w tygodniu.

Jednym z najskuteczniejszych produktów złuszczających do nierównomiernego kolorytu skóry jest Cukrowa pasta do twarzy Fresh. Marka ta łączy naturalne substancje złuszczające, takie jak brązowy cukier, z witaminą C, aby zapewnić skórze doskonałe efekty tonizujące. Regenerujący preparat oczyszczający Tata Harper to kolejny świetny wybór, ponieważ zawiera morele i korę wierzby. Korzyści płynące z codziennego złuszczania naskórka są nieograniczone.

Witaminy

Domowy sposób na nierównomierny koloryt skóry może być korzystny dla niektórych osób. Niektóre wysokiej klasy produkty kosmetyczne zawierają naturalne składniki, takie jak witamina C. Witamina C jest doskonałym przeciwutleniaczem i pomaga chronić skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które prowadzą do uszkodzenia tkanek i nierównomiernego kolorytu skóry. Niacyna to kolejna niezbędna witamina o właściwościach przeciwzapalnych i łagodzących. Stosowany bezpośrednio na skórę niacynamid poprawia stan skóry trądzikowej i zmniejsza zaczerwienienia. Olejek do twarzy, który zawiera witaminy A i C również świetnie nadaje się na poprawę kolorytu skóry.

Chociaż witamina A jest doskonałym przeciwutleniaczem, wiele osób uważa, że może ona również poprawić koloryt skóry. Witamina C pomaga rozjaśnić i ujędrnić skórę twarzy. Witamina D jest wytwarzana przez organizm po ekspozycji na światło słoneczne i zapewnia skórze wiele korzyści, w tym zmniejsza widoczność plam starczych, zwiększa blask i poprawia produkcję kolagenu. Witamina E pomaga neutralizować wolne rodniki, chroni skórę przed uszkodzeniami słonecznymi i nadaje jej miękkość. Witamina E może być również ważnym składnikiem produktów do pielęgnacji twarzy, ponieważ pomaga zapobiegać powstawaniu zmarszczek.

Concealer Korektor

Concealer to doskonały sposób na ukrycie ciemnych plam. Aby dobrze spełniał swoje zadanie, użyj korektora w średnim odcieniu, który pasuje do koloru Twojej skóry. Aby ukryć zaczerwienienia, blizny potrądzikowe i inne przebarwienia, użyj odcienia jaśniejszego niż podkład. Ponadto, użyj jaśniejszego odcienia pod oczami i na grzbiecie nosa. Jaśniejszy odcień powinien mieć neutralny lub pomarańczowy odcień.

Użycie dużego pędzla do podkładu, zwanego czasem pędzlem kabuki, zapewni równomierne nałożenie podkładu i rozblendowanie koloru. Nie używaj palców do nakładania korektora, ponieważ spowoduje to rozprowadzenie bakterii i nierównomierne nałożenie podkładu. Możesz również użyć gąbeczki typu beauty blender, która idealnie nadaje się do rozcierania koloru i równomiernego krycia. Na koniec, na miejsca, na których występują ciemne plamy, nałóż odrobinę podkładu. Pomoże to dopasować kolor korektora i zapewni dodatkowe pokrycie.

Domowe sposoby

Jeśli nie jesteś zadowolona z ogólnego kolorytu swojej skóry, istnieje kilka domowych sposobów na wyrównanie jej kolorytu. Te naturalne rozwiązania sprawdzają się w przypadku każdego rodzaju skóry, ale ich działanie wymaga czasu. Jeśli nie masz czasu na wizyty u dermatologa co tydzień lub dwa, wypróbuj kilka z tych środków. Mogą one okazać się dla Ciebie skuteczne, ale musisz być cierpliwa i konsekwentna w działaniu.

Po pierwsze, warto sprawdzić, czy nie masz trądziku. Jeśli masz ciemną lub nierówną skórę twarzy, może to być spowodowane trądzikiem lub innymi przyczynami zewnętrznymi. Inne przyczyny nierównomiernego kolorytu skóry to wiek i brak snu. Jeśli nie wysypiasz się wystarczająco, konieczne może być stosowanie produktów do pielęgnacji skóry. Może nie rozwiążą one źródła problemu, ale pomogą Ci zapobiec mu w przyszłości. Oto kilka naturalnych sposobów leczenia nierówności skóry.

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne wyrównujące koloryt skóry twarzy mogą poprawić ogólną strukturę i koloryt Twojej cery. Zabiegi te zawierają wysoko skoncentrowane kwasy złuszczające, które działają poprzez usuwanie martwych komórek skóry. Nowe komórki, powstałe w wyniku działania peelingu chemicznego, wygładzają twarz i napinają ją. Zabieg ten może również zmniejszyć widoczność zmarszczek i przebarwień skóry. Przed poddaniem się peelingowi chemicznemu należy upewnić się, że skóra jest czysta i sucha.

Przed wykonaniem peelingu chemicznego na twarzy należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Na ogół peelingi stosuje się przez około 30 sekund, a gojenie powinno nastąpić w ciągu pięciu minut. Proces ten może być jednak bolesny, dlatego ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z ryzyka. Jeśli w przeszłości występowały u Ciebie reakcje alergiczne, porozmawiaj z lekarzem przed rozpoczęciem zabiegu. Jeśli w przeszłości występowały u Ciebie reakcje skórne, peelingi chemiczne mogą powodować podrażnienia skóry.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Przebarwienia skóry u dzieci - co oznaczają
Czytaj Dalej

Jak wyrównać koloryt skóry dłoni

Jeśli masz nierównomierny koloryt skóry, możesz zrobić kilka rzeczy, aby go poprawić. Zacznij od złuszczania naskórka, następnie unikaj…