Jaką maść stosować na przebarwienia skóry

Jaką maść stosować na przebarwienia skóry

Na rynku dostępnych jest wiele produktów do pielęgnacji skóry, przeznaczonych do leczenia przebarwień skóry. Niektóre z nich zawierają takie składniki, jak hydrochinon, hydrokortyzon, kwas azelainowy i tretynoina. Należy uważać, aby nie podrażnić skóry. Przeczytaj o składnikach produktów do pielęgnacji skóry z przebarwieniami i zdecyduj, który z nich jest dla Ciebie najlepszy. Nie powinny one powodować żadnych podrażnień ani skutków ubocznych.

Hydrochinon

Większość osób nie ma pewności co do skuteczności hydrochinonu w walce z przebarwieniami skóry – dane te zostały zgromadzone przez specjalistów serwisu magiamieszkania.pl. Lek ten, określany czasem jako środek wybielający, działa poprzez przywracanie skórze bardziej jednolitego koloru. Ten podstawowy kolor może ulec zmianie w wyniku wieloletniej ekspozycji na słońce. Stosowanie maści z hydrochinonem na przebarwienia skóry może znacznie zmniejszyć widoczność pigmentacji skóry i poprawić pewność siebie.

Jednakże przy stosowaniu maści z hydrochinonem należy zachować pewne środki ostrożności. Chociaż lek ten może zmniejszyć utrzymujące się plamy i ciemne plamy, nie zmniejszy on jednak zaczerwienienia ani stanu zapalnego. Ponadto należy ograniczyć przebywanie na słońcu. Zaleca się również noszenie ochronnej warstwy odzieży i stosowanie dobrego kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Jeśli nie można unikać słońca, należy stosować produkty zawierające hydrochinon.

Hydrokortyzon

Stosowanie maści z hydrokortyzonem na skórę może przynieść wiele korzyści. Ten lek stosowany miejscowo należy do rodziny kortykosteroidów i działa w celu zmniejszenia stanu zapalnego i zaczerwienienia skóry. Może on również powodować, że skóra staje się cieńsza i łamliwa. Z tego względu należy stosować hydrokortyzon ostrożnie. Niezależnie od pożądanego rezultatu, stosując hydrokortyzon, należy pamiętać o kilku kwestiach.

Miejscową maść z hydrokortyzonem należy stosować raz lub dwa razy dziennie, w zależności od nasilenia problemu skórnego. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy stosować ją zgodnie z zaleceniami. Najlepiej nie nakładać jej zbyt dużo i nie stosować na inne części ciała. Maści hydrokortyzonowej nie należy nigdy podwajać ani stosować dłużej niż zaleca producent.

Przed zastosowaniem maści hydrokortyzonowej pacjenci powinni dokładnie umyć ręce i unikać dostania się leku do oczu, nosa lub ust. Jeśli wystąpi podrażnienie, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Lek Hydrocortisone maść jest przeznaczony do stosowania w stanach chorobowych wymienionych na opakowaniu i nie powinien być stosowany w żadnym innym celu. Nie należy jej stosować dłużej niż jest to konieczne i należy skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy nie ustąpią lub ulegną pogorszeniu.

Tretinoin

Jeśli pacjent chce stosować maść Tretinoin w leczeniu przebarwień skóry, powinien wiedzieć o kilku rzeczach. Przed zastosowaniem leku miejscowego należy dokładnie umyć ręce. Po umyciu twarzy należy ją osuszyć, a następnie nałożyć krem cienką warstwą. Płyn należy stosować raz dziennie, najlepiej przed snem. Nie należy stosować go na powieki, uszy ani inne wrażliwe miejsca. Krem należy nakładać na zmienione chorobowo miejsca za pomocą gazika lub wacika. Należy również unikać stosowania go w miejscach oparzeń słonecznych i w kącikach nosa.

Skuteczność maści tretinoinowych na przebarwienia skóry potwierdzono w kilku badaniach. W niewielkim badaniu dotyczącym stosowania tretinoiny na plamy wątrobowe odnotowano znaczną poprawę stanu skóry u 13 pacjentów (68%) i tylko u jednego (5%) z grupy kontrolnej. Poprawę tę zaobserwowano po raz pierwszy po około 24 tygodniach od rozpoczęcia leczenia. Chociaż wyniki te są zachęcające, nie są one pozbawione skutków ubocznych.

Kwas glikolowy

Dla osób borykających się z przebarwieniami skóry właściwym rozwiązaniem może być maść z kwasem glikolowym. Chociaż jest on skuteczny w przypadku wielu osób, może również wysuszać skórę i powodować więcej szkody niż pożytku. Poniżej wymieniono kilka kwestii, które należy rozważyć przed zakupem maści z kwasem glikolowym. Przede wszystkim przed jej zakupem należy skonsultować się z dermatologiem.

Kwas glikolowy to rozpuszczalny w wodzie alfa-hydroksykwas (AHA) pozyskiwany z trzciny cukrowej. Złuszcza on górną warstwę komórek skóry i zapewnia młodszy wygląd. W przeciwieństwie do innych kwasów AHA, kwas glikolowy jest łatwiej wchłaniany przez skórę i dlatego ma większe szanse na jej rozjaśnienie. Może być również stosowany do leczenia zmarszczek i przebarwień skóry.

Korzyści ze stosowania kwasu glikolowego na przebarwienia skóry jest wiele. Po pierwsze, może on pomóc rozjaśnić plamy starcze, piegi i melazmę. Kwas glikolowy złuszcza skórę, usuwając martwe komórki i odsłaniając nową, świeżą warstwę. Proces złuszczania pomaga usunąć nadmiar pigmentu. Przyspiesza również odnowę komórek skóry i wspomaga produkcję kolagenu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
5 skutecznych sposobów na przebarwienia skóry
Czytaj Dalej

5 skutecznych sposobów na przebarwienia skóry

Jakie są przyczyny powstawania przebarwień skóry? Aby zapobiec dalszym przebarwieniom, powinnaś zacząć od wyeliminowania wszelkich czynników, które przyczyniają…