Co wyrównuje koloryt skóry - informacje, które musisz wiedzieć

Co wyrównuje koloryt skóry – informacje, które musisz wiedzieć

Jeśli niepokoi Cię nierównomierny koloryt skóry, być może szukasz produktów, które pomogą Ci zniwelować ten problem. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o Niacynamidzie, Retinolu i Ceramidach. Pomocny może być także filtr przeciwsłoneczny SPF 30 lub wyższy. Istnieją jednak inne czynniki, które przyczyniają się do powstawania różnic w odcieniu skóry, takie jak brak snu czy dorastanie.

Niacynamid

Niacynamid nie tylko pomaga wyrównać koloryt skóry, ale jest również skutecznym środkiem przeciwzapalnym. Pomaga także zmniejszyć widoczność ciemnych plam i przebarwień poprzez regulację pracy gruczołów łojowych. Niacynamid ma również inne zalety, takie jak rozjaśnianie poszarzałej skóry oraz zmniejszanie widoczności drobnych zmarszczek i porów. Jeśli masz przebarwienia skórne, rozważ zastosowanie niacynamidu w ramach rutynowej pielęgnacji skóry.

Retinol

Retinol to doskonały składnik wyrównujący koloryt skóry. Związek ten usuwa również przebarwienia, które nie ustępują. Retinoidy przyspieszają obrót komórek, usuwają martwe komórki naskórka i rozjaśniają ciemne plamy – informacja ta jest efektem badania ekspertów serwisu porady-poloznej.pl. Składnik ten pobudza również produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra jest sprężysta i pełna blasku. Co więcej, retinol jest bezpieczny i skuteczny w przypadku wrażliwych typów skóry.

Ceramidy

Ceramidy są kluczowym składnikiem bariery ochronnej skóry, zwanej warstwą rogową. Bez wystarczającej ilości ceramidów skóra jest bardziej podatna na fotostarzenie, zanieczyszczenia, infekcje i trudne warunki atmosferyczne. Ceramidy stanowią około 50 procent warstwy tłuszczowej w zewnętrznej warstwie naskórka, która chroni skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i uszkodzeniami. Osoby, które chcą wyrównać koloryt skóry, mogą zastosować krem pielęgnacyjny bogaty w ceramidy.

SPF filtr przeciwsłoneczny

SPF filtr przeciwsłoneczny pomaga ciemnej skórze uniknąć uszkodzeń spowodowanych działaniem promieni słonecznych, ale nie wszyscy są chronieni. Chociaż ciemniejsza skóra ma pewną naturalną ochronę SPF, pigment melaniny znajdujący się w ciemniejszej skórze nie wystarcza do ochrony ciała przed szkodliwym promieniowaniem UV. Ciemnoskóre kobiety są szczególnie narażone na raka skóry, który często jest wykrywany w późniejszym stadium. Na szczęście istnieją obecnie kremy z filtrem przeciwsłonecznym przeznaczone specjalnie dla ciemnoskórych i można wybrać taki, który będzie odpowiedni dla Twojego typu skóry.

Brak snu

Brak snu może wpływać na koloryt skóry na wiele sposobów. Twoja cera może być nierówna i mogą pojawić się na niej drobne linie i zmarszczki. Jeśli nie odpoczywasz wystarczająco długo, Twoja skóra ma mniejszą zdolność do regeneracji po ekspozycji na słońce i może wyglądać matowo. Ponadto słaba ilość snu może obniżać poczucie własnej wartości. Ludzie, którzy się wysypiają, są bardziej pewni siebie i lepiej się czują we własnej skórze. Brak snu może także powodować przybieranie na wadze.

Ciąża

Jedną z pierwszych oznak ciąży jest pojawienie się ciemniejszych plam na skórze. Plamy te mogą występować wokół sutków i otaczającej je skóry, a także na wewnętrznej stronie ud. Stopniowo będą się one rozjaśniać, ale niektóre obszary mogą pozostać nieco ciemniejsze niż wcześniej. Lekarz może zalecić kremy, które złagodzą suchość skóry i zmniejszą jej widoczność. Jeśli zauważysz, że koloryt Twojej skóry wyrównał się, prawdopodobnie jesteś w ciąży!

Brak snu może powodować hiperpigmentację

Cienie wokół oczu mogą być oznaką większego problemu. W rzeczywistości brak snu jest jednym z głównych czynników powodujących tę chorobę skóry. Według niedawno przeprowadzonych badań, prawie 40% uczestników miało problemy z przebarwieniami okołoustnymi, czyli stanem spowodowanym nadprodukcją pigmentu melaniny. Brak snu prowadzi do słabego krążenia krwi i niskiego poziomu tlenu w organizmie. Stan ten może być nawet spowodowany przez hormony stresu, w tym hormon adrenokortykotropowy.

Brak snu może powodować melazmę

Chociaż jest to powszechne zaburzenie dermatologiczne, brak snu może wpływać na wygląd melazmy i pogarszać jej stan. Niedobór snu może wpływać na poziom niektórych hormonów i wywoływać procesy zapalne. Na wszystkie te czynniki wpływa brak snu, a przyszłe badania powinny sprawdzić, w jaki sposób sen wpływa na te procesy. Brak snu może również wpływać na leczenie melasmy i jego wyniki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
5 skutecznych sposobów na przebarwienia skóry
Czytaj Dalej

5 skutecznych sposobów na przebarwienia skóry

Jakie są przyczyny powstawania przebarwień skóry? Aby zapobiec dalszym przebarwieniom, powinnaś zacząć od wyeliminowania wszelkich czynników, które przyczyniają…